Festival „Na koleně 2021″ – fotogalerie

První srpnovou sobotu jsme spolu s SDH Nemyšl a obcí Nemyšl uspořádali již 4. „obročník“ vesnického festiválku „Na koleně“. Kromě naší kapely se představili také muzikanti z bandů Cihelna & spol., Napříč a Gruzavik. Počasí nám tentokrát přálo celý den až do večera, kdy bouřka a déšť ukončili představení právě včas. Příští konání festivalu „Na koleně“ je naplánováno na  sobotu 29. července 2023!

IMG_0282

Pitt BAND hrál pro Beatku

Zdroj: Táborský deník

Kapela Pitt BAND z Nemyšle naplnila v sobotu 16. listopadu sál kulturního domu v Sudoměřicích u Tábora. V pořadí 11. benefiční koncert uspořádali pro téměř tříletou Beatku z Tábora, která trpí dětskou mozkovou obrnou s částečným ochrnutím pravé strany těla.

V sobotu 16. listopadu kapela Pitt BAND pořádala v pořadí 11. ročník charitativního koncertu, letos vynesl téměř 23 tisíc korun.
V sobotu 16. listopadu kapela Pitt BAND pořádala v pořadí 11. ročník charitativního koncertu, letos vynesl téměř 23 tisíc korun. | Foto: Lenka Nováčková

Dobrou zprávu oznámil kapelník Karel Nováček. „Vše dopadlo na výbornou! Benefiční koncert měl slušnou účast, přišlo kolem stovky lidí. S jejich pomocí a také s pomocí sponzorů jsme pro malou Beatku získali celkem 22.840 korun. Jde tak o nejvyšší částku, jakou se nám na našich akcích zatím podařilo vybrat,“ informoval.

Večerem provázela kapela Pitt BAND a program zpestřilo také tradiční vystoupení souboru Mažoretky Sezimovo Ústí pod vedením Veroniky Štěpánkové. Obálku se získanou hotovostí převzala maminka Beatky Veronika Vackové úderem 23. hodiny, která nezapomněla poděkovat všem přítomným a také sponzorům. „Zábava pak pokračovala až do druhé hodiny po půlnoci,“ upřesnil Karel Nováček.

Autor: Lenka Pospíšilová
Zdroj: https://taborsky.denik.cz/zpravy_region/benefice-pro-beatku-vynesla-rekordni-castku-20191118.html

Letní festiválek spřátelených kapel v Nemyšli

Tak máme za sebou další obročník našeho festiválku „Na koleně“. Vedle naší kapely vystoupily také Cihelna & spol., Napříč a Pasiáns. Počasí nám celkem přálo a až na jednu malou dešťovou přeháňku panovala na hřišti v Nemyšli pohodová letní atmosféra. Díky sestrám a bratrům hasičům z SDH Nemyšl skvěle fungovalo občerstvení a nikdo se na nikoho nemračil. Na fotky se můžete podívat po rozkliknutí následujícího obrázku:IMG_7619sm

 

 

Hráli pro Rolničku

Zdroj: Táborský deník

Sudoměřice u Tábora – Kapela Pitt BAND v sobotu pořádala charitativní koncert pro Diakonii Rolnička ze Soběslavi. Dětem s mentálním a kombinovaným postižením vydělala přes 17 tisíc korun.

Kapela Pitt BAND pořádala jubilejní desátý ročník dobročinné taneční zábavy. Dle slov jejího kapelníka Karla Nováčka se bohulibý záměr podařil a benefice dopadla
na výbornou.

Letos se členové sedmičlenné kapely z Nemyšle rozhodli svůj koncert věnovat na pomoc dětem s mentálním a kombinovaným postižením. „Koncert v sobotu navštívilo sto deset návštěvníků, kromě nás na akci vystoupily se svým programem také mažoretky ze Sezimova Ústí a folklorní soubory Dubínek a Jitra. Díky návštěvníkům a sponzorům jsme vybrali částku sedmnáct tisíc sto korun,“ informoval v neděli Karel Nováček. Finanční hotovost převzala od kapely Ludmila Pokorná, která v Rolničce zajišťuje vztahy s veřejností a přislíbila jejich vhodné investování.

Již dříve kapela podpořila například Ligu proti rakovině, Hospic Jordán či sdružení Fokus Tábor. Na akci se však nepodílí sami, vždy s nimi spolupracuje řada dobrovolníků a také obce Sudoměřice u Tábora a Nemyšl.

Lenka Pospíšilová
Zdroj: https://taborsky.denik.cz/kultura_region/hrali-pro-rolnicku-20181106.html