Hráli pro Rolničku

Zdroj: Táborský deník

Sudoměřice u Tábora – Kapela Pitt BAND v sobotu pořádala charitativní koncert pro Diakonii Rolnička ze Soběslavi. Dětem s mentálním a kombinovaným postižením vydělala přes 17 tisíc korun.

Kapela Pitt BAND pořádala jubilejní desátý ročník dobročinné taneční zábavy. Dle slov jejího kapelníka Karla Nováčka se bohulibý záměr podařil a benefice dopadla
na výbornou.

Letos se členové sedmičlenné kapely z Nemyšle rozhodli svůj koncert věnovat na pomoc dětem s mentálním a kombinovaným postižením. „Koncert v sobotu navštívilo sto deset návštěvníků, kromě nás na akci vystoupily se svým programem také mažoretky ze Sezimova Ústí a folklorní soubory Dubínek a Jitra. Díky návštěvníkům a sponzorům jsme vybrali částku sedmnáct tisíc sto korun,“ informoval v neděli Karel Nováček. Finanční hotovost převzala od kapely Ludmila Pokorná, která v Rolničce zajišťuje vztahy s veřejností a přislíbila jejich vhodné investování.

Již dříve kapela podpořila například Ligu proti rakovině, Hospic Jordán či sdružení Fokus Tábor. Na akci se však nepodílí sami, vždy s nimi spolupracuje řada dobrovolníků a také obce Sudoměřice u Tábora a Nemyšl.

Lenka Pospíšilová
Zdroj: https://taborsky.denik.cz/kultura_region/hrali-pro-rolnicku-20181106.html

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je KN. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.